ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ

ELEMENTY RUSZTOWANIA

Dlaczego rusztowania klinowe?

Rusztowania elewacyjne typu klin są rusztowaniami przestrzennymi, które dzięki swej prostocie konstrukcyjnej zdominowały rusztowania rurowe i cieszą się sporą popularnością wśród firm budowlanych zajmujących się wznoszeniem budynków czy pracami elewacyjnymi i dekarskimi.
Złożenie skomplikowanej z pozoru konstrukcji rusztowaniowej nie sprawia najmniejszych problemów każdemu odpowiednio przeszkolonemu pracownikowi budowlanemu.

Do ustawienia konstrukcji z rusztowania klinowego wystarczą jedynie trzy osoby. Elementy pionowe - choinki (stojaki) posiadają umieszczone co 50 cm wpusty, natomiast elementy poziome - leżnie, wyposażone są w kliny, które następnie umieszcza się we wpustach.

Tak zaprojektowany system rusztowania klinowego umożliwia wykonanie złożonych i bardzo stabilnych konstrukcji rusztowaniowych.

Rusztowania budowlane klinowe świetnie sprawdzają się na nierównym podłożu, na schodach, spadkach terenu itp. Można je łatwo i szybko zdemontować i przestawić  w inne miejsce. Rusztowania choinkowe nie zajmują dużo miejsca, więc można je łatwo przechowywać i transportować.
Dodatkowo rusztowania klinowe mogą posłużyć jako przestrzenne konstrukcje podporowe, z elementów rusztowania klinowego można montować konstrukcje estrad, tymczasowych zadaszeń itp.